czwartek, 02 kwiecień 2015 17:19

Niebezpieczny łuk drogi. Wypadek na trasie Kołaczyce-Jasło Wyróżniony

Niebezpieczny łuk drogi. Wypadek na trasie Kołaczyce-JasłoDziś po godzinie 15. doszło do wypadku na drodze Kołaczyce-Jasło.


 

Zdradliwy łuk drogi po raz kolejny dał się we znaki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Kołaczyc kierowca zjechał na lewy pas ruchu i wpadł do rowu zatrzymując się na pobliskim ogrodzeniu. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość niedostosowana do warunków atmosferycznych jakie obecnie panują na drodze.
Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni musieli wejść do samochodu by zabezpieczyć poszkodowaną w trakcie wykonywanych przez straż pożarną czynności przy użyciu specjalistycznego sprzętu do rozcinania auta.
Wskutek zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby - kierowca samochodu marki renault oraz jadąca z nim pasażerka. Życiu kierowcy nie zagraża niebezpieczeństwo, a podróżująca z nim kobieta jest w trakcie badań.
Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

1


2


3


4


Łuk, na którym doszło dziś do wypadku dość często jest powodem takich wydarzeń. Jak relacjonują mieszkańcy okolicznych domów, co jakiś czas dochodzi tam do podobnych wypadków. Mimo, iż na drodze wprowadzone jest ograniczenie prędkości, to nie brakuje kierowców, którzy nie stosują sie do norm. Zakręt jest bardzo zdradliwy, a przy zwiększonej prędkości i śliskiej nawierzchni auta znosi na przeciwległy pas. To na tym łuku w 2008 roku doszło do śmiertelnego wypadku gdzie życie straciło dwoje młodych ludzi. Warto zatem w tej przedświątecznej gonitwie zachować zdrowy rozsądek.

5


7
red.

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Adam 2015-04-02 17:32
I kolejna kierowca na tym samym łuku ciekawe kiedy go poprawią.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # Wojtq 2015-04-03 09:38
Po co poprawiac zakret? Jak dla mnie koszty zbedne
Nie ma potrzeby podnosic predkosci z jaka ten zakret pokonac bo z jednej zaraz zaczyna sie obszar zabudowany, z drugiej wyjazd ze stacji paliw. Postawic fotoradar jak w Bukowej na stale i liczba zdarzen na bank spadnie. Jak znak nie wystatczy to trzeba inaczej chronic [cenzura]ii. Tak samo barany na łące mają. Same pojda do lasu i wilk je zje. Dlatego albo stroz z psem albo ogrodzenie pod pradem sie stosuje zeby bezmyslne stworzenia uchronic przed smiercia.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin