piątek, 13 marzec 2015 12:15

Walczyli o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła Wyróżniony

Walczyli o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła Uczniowie jasielskich szkół podstawowych (kl. V i VI) i gimnazjów wzięli udział w konkursie ortograficznym o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła, którego głównym celem było promowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży.

– Bardzo chciałbym, żeby nasza jasielska młodzież posługiwała się poprawną polszczyzną. Mam nadzieję, że to dyktando stanie się corocznym konkursem, a uczniowie dostrzegą jak piękny jest nasz język ojczysty – powiedział podczas wręczania nagród burmistrz Ryszard Pabian. Wieczne pióra ufundowane przez burmistrza otrzymali: Maciej Ochwat ze Szkoły Podstawowej nr 8 w ZSM 5 w Jaśle oraz Anna Pogorzelska z Gimnazjum nr 2 w ZSM 3 w Jaśle.

Współcześnie rzadko używamy wiecznych piór. Powszechnym przyrządem do pisania są długopisy kulkowe, niedrogie i łatwo dostępne jednorazówki, których utrata nikogo nie przyprawia o ból głowy. Co innego wieczne pióro. Jego miłośnicy twierdzą, że pisanie na co dzień wiecznym piórem w ogóle nie męczy palców, kształtuje ponadto kaligraficzne pismo – brzmiał fragment dyktanda.

Laureaci Konkursu Ortograficznego:
Szkoły podstawowe