REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 22 styczeń 2015 22:28

Krok od tragedii - zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla na ul. Lenartowicza w Jaśle

Krok od tragedii - zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla na ul. Lenartowicza w JaśleDziś w godzinach wieczornych w bloku na ul. Lenartowicza w Jaśle, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz służb ratunkowych uniknięto tragedii.


Straż Pożarna interweniowała w jednym z bloków na ul. Lenartowicza w Jaśle po otrzymanej informacji o prawdopodobnie ulatniającym sie tlenku węgla w jednym z mieszkań. Do jasielskiego szpitala trafiło troje dzieci z podejrzeniami zatrucia czadem. W czasie trwających czynnosci ratowniczych ewakuowano mieszkańców, a Pogotowie Gazownicze specjalistycznym sprzętem sprawdzało natężenie tlenku węgla. Na chwile obecną nie ma zagrożenia.

2

7

6

4

Zatrucie tlenkiem węgla jest najczęściej spotykanym zatruciem gazowym, powodowane jest przez wdychanie tlenku węgla. Zatrucie tlenkiem węgla może być śmiertelne. To dlatego, że tlenek węgla jest bardzo toksyczny, łatwo łączy się z hemoglobiną i blokuje transport tlenu do komórek. Nie bez powodów nazywany się go cichym zabójcą. Jest bezwonny, nie ma smaku, nie powoduje łzawienia czy też uczucia drapania. Wchłania się przez układ oddechowy.

red.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
-2 # Łukasz 2015-01-23 07:00
Dwójka dzieci i rodzice.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # henio 2015-01-23 11:44
Troje dzieci trafiło do szpitala.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin