poniedziałek, 12 styczeń 2015 17:00

Wypadek w Lubli - są ranni! Wyróżniony

DPP 2Tuż po godzinie 13 w miejscowości Lubla, na trasie Jasło-Strzyżów doszło do zderzenia czołowego ciężarówki z busem.


Z uzyskanych informacji wynika, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Poruszający się w kierunku Jasła, kierowca samochodu ciężarowego, przypuszczalnie nie wyhamował przed sygnalizacją świetlną regulującą wahadłową organizację ruchu i zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się prawidłowo jadący w stronę Rzeszowa bus. Kierowca busu, odbił w prawo i pojazd zatrzymał się na barierkach zabezpieczających kilkumetrową skarpę.

DPP 6

W wyniku zderzenia pojazdów rannych zostało 11 osób, które musieli wydobywać strażacy. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane karetkami do okolicznych szpitali. Rannych przetransportowano 4 karetkami do Krosna i 6 do Jasła. Pasażerka busa z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Do szpitala przewieziono również kierowcę busa.

Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą nie odniósł poważniejszych obrażeń. W zdarzeniu uszkodzeniu uległy również dwa pojazdy stojące jako ostatnie przed sygnalizatorami świetlnymi.

DPP 7

W akcji ratowniczej brało udział 10 zastępów ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR, 10 zastępów straży pożarnej oraz 34 ratowników. 

Droga jest nieprzejezdna. Policjanci kierują na objazdy: jadący od strony Rzeszowa w Twierdzy są kierowani na rondo w kierunku Krosna, a od strony Jasła na objazd przez Nieplę i Przybówkę w kierunku Strzyżowa.

red.

DPP 9

DPP 11

DPP 13

DPP 15

DPP 18

DPP 20

DPP 25

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # elaela 2015-01-12 17:11
Masakra! Mam nadzieję, że nikomu nic poważnego się nie stało. A kierowcy tira pasowałoby zabrać dożywotnio prawo jazdy skoro ma za ciężką nogę.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # Adam 2015-01-12 17:19
Ja pierniczę a ja jeździłem tym autobusem uff że mnie dziś nie było w nim. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia pasażerom i kierowcy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # Pati 2015-01-12 17:22
Masakra, dużo zdrowia dla poszkodowanych!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # ryś 2015-01-12 17:29
Patrząc na zdjęcia nieciekawie to musiało wyglądać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin