wtorek, 16 grudzień 2014 12:51

Kierował po amfetaminie Wyróżniony

miastojaslo.pl361Policjanci z Jasła zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym fordem będąc pod wpływem narkotyku.

Podejrzany wpadł w czasie kontroli drogowej. Miał przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające również u niego w domu.
Uwagę policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego pełniących służbę na terenie Jasła, zwrócił jadący ulicą Kasprowicza osobowy ford. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód, funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania. Pojazdem kierował młody mężczyzna. W czasie kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Kierowca miał przy sobie woreczek foliowy z zwartością białego proszku. Po użyciu testera funkcjonariusze potwierdzili, że jest to amfetamina. Mężczyzna został przewieziony do komendy.

Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Jasło. Młody człowiek potwierdził, że znaleziony środek odurzający należy do niego. Przyznał się również do kierowania samochodem po wcześniejszym zażyciu amfetaminy.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili dom podejrzanego. W trakcie przeszukania pokoju zajmowanego przez 22-latka, znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany. Ponadto ustalili, że zabezpieczony środek odurzający pochodzi z uprawianej przez niego sadzonki konopi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wkrótce odpowie również za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyku.

KPP Jasło