REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 22 styczeń 2013 18:57

Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu w 2012 r.

Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu w 2012 r.Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w 2012 roku. Niestety, ubiegły rok przyniósł wzrost liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń. Zwiększyła się również liczba kolizji drogowych.


W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego doszło do 68 wypadków. Ich skutkiem była śmierć 10 osób, a 82 osoby zostały ranne. W porównaniu do 2011r. zanotowano wzrost o 4 wypadki, wzrost o 9 osób rannych i niestety wzrost o 5 osób, które poniosły śmierć.

Z liczby 68 wypadków w 27 udział brali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, śmierć poniosły 2 osoby niechronione, rannych zostało 27.

Głównymi przyczynami wypadków drogowych były: przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Największe zagrożenie wypadkami występowało na terenie Jasła, gdzie zaistniało 33 wypadki drogowe.

Statystyki ubiegłego roku wskazują również na wzrost liczby kolizji drogowych. W 2012 r. policjanci odnotowali 546 kolizji, czyli o 63 więcej niż w 2011 r.

Zmniejszyła się natomiast liczba kierowców, którzy odważyli się usiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W 2012 policjanci zatrzymali 511 nietrzeźwych kierujących, o 131 mniej niż rok wcześniej.

KPP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin