środa, 19 listopad 2014 00:00

Bezpłatna aplikacja mobilna na telefon lub tablet Wyróżniony

telefon 1Do końca grudnia ma powstać aplikacja mobilna dla miasta Jasła.

Aplikacja będzie stanowiła system informacji o wybranych obiektach, miejscach, usługach, przydatnych zarówno dla mieszkańców Miasta jak również turystów. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Jasło- Miasto Wiedzy.

- Aplikacja będzie stanowiła system informacji o wybranych obiektach, miejscach, usługach, przydatnych zarówno dla mieszkańców jak również turystów. Dzięki aplikacji użytkownik dowie się co aktualnie dzieje się w mieście, uzyska podstawowe informacje o miejscach rozrywki i rekreacji, nocnych dyżurach aptek, rozkładzie jazdy autobusów, znajdzie lokalizację restauracji czy kawiarni, bankomaty i wiele innych – podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Aplikacja przyczyni się również do promowania miasta, dla turystów będzie „podręcznym przewodnikiem”, który w łatwy sposób pozwoli dotrzeć w najciekawsze miejsca. Aplikacja obsługiwana będzie przede wszystkim w trybie offline, a oprogramowanie zostanie wdrożone do końca grudnia br. i będzie możliwe do pobrania na telefon lub tablet jako aplikacja bezpłatna.

UMJ