REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 09 listopad 2014 00:00

Tomasz Kasprzyk – Zasłużony dla Kultury Polskiej

DPP 113Jedno z kluczowych odznaczeń państwowych, jakie otrzymują osoby zajmujące się działalnością kulturalną trafiło w ręce Tomasza Kasprzyka.


03

Odznaka honorowa ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. To wyróżnienie za szczególne zasługi w rozwoju dziedzin kultury. Odznaczenie zbiegło się w czasie z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Tomasza Kasprzyka. 

-Czuję się niezwykle wyróżniony i usatysfakcjonowany odznaczeniem, które przyznała mi Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska „Zasłużony dla Kultury Polskiej” , które jest wyrazem uznania mojej twórczości artystycznej oraz pracy społecznej na rzecz rozwoju kultury i ochrony zabytków. Odznaczenie to jest tym cenniejsze, że zbiega się z jubileuszem 40 lecia mojej pracy artystycznej – mówi artysta. Zwracam się z podziękowaniem do Władz Samorządowych Miasta Krynicy Zdrój oraz Prezesa i Zarządu Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego za dostrzeżenie i docenienie mojego zaangażowania i wkładu pracy w rozwój i promocję kultury narodowej – dodaje.

01

***

Tomasz Kasprzyk - artysta fotografik, dokumentalista od wielu pokoleń związany jest z Jasłem. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.
Jego twórczość fotograficzna to kompozycje martwej natury i kwiatów. To przyroda widziana w dużych zbliżeniach. Interesuje go również portret psychologiczny i studyjny.

02

W 2009r. odbyła się jego autorska wystawa zatytułowana „225 lat jasielskiej nekropolii”. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w III Światowym Konkursie Fotograficznym we Wrocławiu „Wiary i Wierni Tego Świata”.
W 2010r. jego zdjęcia zostały wyróżnione na „XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym – Aktu i Portretu Artystycznego – AFRODYTA 2010 imieniem Andrzeja Krynickiego”, zorganizowanym przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych.
Prace fotograficzne artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Tomaszowi Kasprzykowi gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszego zapału i siły do kontynuowania działalności na rzecz kultury polskiej.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # Tomson 2014-11-09 17:35
Gratulacje. Tomek to świetny facet. Ma niesamowity talent. Robi rewelacyjne foty, jednym słowem wymiata
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # Ewelina 2014-11-09 18:03
Mnie bardzo podobała się wystawa Pana Tomasza ,,Portret kobiety". Pokazał wszystko co najpiękniejsze w kobiecie, a ujął to bardzo subtelnie i profesjonalnie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # Kasia 2014-11-09 18:59
Serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Gdańska :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # Iwona 2014-11-09 20:12
Gratulacje wielkie!!!! Cudnie, że Tomka świat widziany Jego oczami i zamknięty w kadrze został doceniony. Jasło powinno być dumne! Serdeczne pozdrowienia z bieszczadzką jesienią w tle :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # LG 2014-11-09 20:28
:-) Gratuluje
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # Janek 2014-11-10 00:12
Gratuluję Tomku odznaczenia państwowego.Doc enienie dorobku artystycznego,Ż yczę dalszych sukcesów krajowych,międz ynarodowych...J edno co mnie irytuje,to to,że o uznanie twojej pracy zabiegało środowisko z Krynicy,a Jasło,jak zwykle....Pozdr awiam!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # Gosia 2014-11-10 09:22
Tomku gratulujemy ,dobrze, ze wreszcie dostrzezono twoj talent pozdrawiamy serdecznie kuzynka z Sanoka.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # Ania 2014-11-10 10:03
W końcu przyznali medal, na który już dawno temu sobie zasłużyłeś! Brawo Tomku!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # Ola 2014-11-12 06:56
Brawo, brawo, brawo Tomku
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # Jadwiga 2014-11-12 12:09
gratuluję i pozdrawiam...
oby tak dalej.......
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Jurek 2014-11-17 09:50
Brawo !!! Gratulacje Tomku, dobra robota , tak trzymaj !!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Nuska 2014-11-18 12:38
Tomek jest osobą ciepłą i skromną, myślę że dobrze że doceniono jego prace i zaangażowanie w upiększanie naszego miasta. Szkoda tylko że wniosek o odznaczenie został złożony przez urzędników miasta Krynica Zdrój.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin