piątek, 07 listopad 2014 00:00

Jarosław Gowin wspiera ,,Jaślan” w nadchodzących wyborach samorządowych Wyróżniony

DPP 113Minister Jarosław Gowin poparł na wtorkowej konferencji kandydaturę Andrzeja Czerneckiego na burmistrza miasta Jasła. - Jestem przekonany, że najlepszym gospodarzem dla Jasła jest Andrzej Czernecki – mówił polityk.

Na konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Jaślanie” szef klubu SP w samych superlatywach wyrażał się o obecnym gospodarzu miasta.
Ostatnie lata w ocenie ministra były niezwykle trudne dla Jasła i całego województwa podkarpackiego. Jego zdaniem Podkarpacie nigdy nie było ,,oczkiem w głowie” rządzących Polską.
- Chciałbym, żeby nasze miasto Jasło rozwijało się jak najlepiej. Choć o Podkarpaciu często zapominano, to jednak myślę, że teraz obecna sytuacja się poprawi. Wszystko wskazuje na to, że w zbliżających się wyborach wojewódzkich wygra Prawica – zaznaczył Gowin.

DPP 100

Polityk wielokrotnie w swojej wypowiedzi podkreślił, że w jego przekonaniu najlepszym kandydatem na burmistrza miasta Jasła jest Andrzej Czernecki. - Z Andrzejem toczyliśmy nie jeden trudny bój na korytarzach sejmowych i w gabinetach ministerialnych. Wiem z jakim oddaniem, z jaką determinacją obecny burmistrz zabiegał o interesy miasta – mówił Gowin. Raz nam się udawało, innym razem nie. To jest bardzo trudna praca i do tej pracy trzeba człowieka doświadczonego, takiego jak Andrzej. Mam nadzieję, że wystarczająca liczba mieszkańców doceni kompetencje i doświadczenie obecnego burmistrza i pozwoli mu na kontynuowanie pracy – dodał.

Również burmistrz Czernecki nie ukrywał, że współpraca z ministrem Gowinem od wielu lat jest bardzo owocna.
- Mam zaszczyt współpracować z ministrem Gowinem od wielu lat i jest to bardzo owocna współpraca. Jarosław Gowin jest naszym ambasadorem w różnych, często trudnych sytuacjach. Dzisiejsza obecność ministra jest tylko potwierdzeniem tego, że wzajemna współpraca była, jest i będzie – powiedział gospodarz miasta.

DPP 1332

Według posła nadchodzą bardziej obiecujące czasy, a po wyborach samorządowych, wojewódzkich dla południowej części Podkarpacia sytuacja zmieni się diametralnie – na lepsze.

Anna Dziura