niedziela, 26 październik 2014 00:00

Złodzieje whisky zatrzymani Wyróżniony

1Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali mężczyzn, którzy systematycznie okradali jednen z marketów znanej sieci w Jaśle.


Podejrzani wpadli podczas "zakupów". Złodziejskie trio specjalizowało się w kradzieży alkoholu, w szczególności whisky. Na swoim koncie mają co najmniej siedem tego typu przestępstw. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kiedy pracownik ochrony jednego ze sklepów w Jaśle, zauważył klienta spacerującego alejkami marketu, nie miał wątpliwości, że jest nim jeden ze sprawców wcześniejszych kradzieży, które zarejestrowały kamery monitoringu. Złodziej nie był sam. Wraz z nim regały sklepowe przeglądał jego wspólnik. Pierwszy z mężczyzn został ujęty przez ochronę, drugiego zatrzymali przybyli na miejsce policjanci. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach skradzione ze sklepu whisky.

Dwaj mieszkańcy Gorlic w wieku 23 i 26 lat trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani okradali sklep od dłuższego czasu. Za każdym razem celem ich wizyt była kradzież alkoholu, w szczególności whisky. Łącznie zatrzymani ukradli towar o wartości blisko 1200 zł.

Policjanci ustalili również tożsamość wspólnika podejrzanych, który uczestniczył we wcześniejszych kradzieżach. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że mężczyźni na swoim koncie mają co najmniej siedem tego typu przestępstw.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży mienia, przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z praw do odmowy składania wyjaśnień. Chcą również dobrowolnie poddać się karze. Policjanci sprawdzają czy podejrzani "odwiedzali" również inne sklepy na terenie Jasła.

KPP Jasło

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin