piątek, 17 październik 2014 00:00

Policjanci zlikwidowali plantację konopi Wyróżniony

1293360123Pięć zarzutów usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn.


Policjanci zabezpieczyli w jego domu kilkadziesiąt sztuk amunicji, proch strzelniczy oraz marihuanę. Zlikwidowali także poletko, na którym uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze ustalili również, że uzyskany z konopi środek odurzając udzielał innym osobom. Grożą mu surowe konsekwencje.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi na terenie gminy Skołyszyn. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania doprowadziły ich do miejsca, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie policjanci zabezpieczyli.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Policjanci weszli do jego domu. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Ponadto znaleźli proch strzelniczy i kilkadziesiąt sztuk naboi różnego kalibru.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali również materiał dowodowy, z którego wynikało, że podejrzany otrzymaną z roślin marihuanę udzielał innym osobom.

1954410699

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania marihuany oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut udzielania innym osobom, w tym małoletniemu, środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaśle zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Podejrzanemu grożą surowe konsekwencje, gdyż zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwianie użycia albo nakłanianie go do użycia takiego środka lub substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej jest zbrodnią w rozumieniu prawa karnego, a sprawcy takiego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W minionym tygodniu policjanci z jasielskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi na terenie gminy Jasło. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj

KPP w Jaśle

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+3 # Wojtq 2014-10-17 15:28
Toć to kryminalista ^^

A tak serio to chory kraj, chore prawo.
1. Trawsko mniej szkodliwe niż np. wóda ( która jest legalna bo % akcyzy większy niż % samego trunku więc zasila budżecik, który następnie świnie z Wiejskiej mogą rozkradać ).
2. Naboje same w sobie raczej nie powinny nikogo postrzelić.
3. Nawet jeśli mogą postrzelić, to prawo do posiadania broni każdy normalny obywatel mieć powinien.
Ale że oczywiście świnie z Wiejskiej boją się żeby ich za wszystkie machloje, złodziejstwo i obłudę nie odstrzelić, prawa takiego nam nie dadzą bo naród bezbronny to naród niegroźny z którym można robić co się chce.

To tyle w temacie.
KROPKA!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin