piątek, 17 październik 2014 00:00

Policjanci zlikwidowali plantację konopi Wyróżniony

1293360123Pięć zarzutów usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn.

Policjanci zabezpieczyli w jego domu kilkadziesiąt sztuk amunicji, proch strzelniczy oraz marihuanę. Zlikwidowali także poletko, na którym uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze ustalili również, że uzyskany z konopi środek odurzając udzielał innym osobom. Grożą mu surowe konsekwencje.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi na terenie gminy Skołyszyn. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania doprowadziły ich do miejsca, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie policjanci zabezpieczyli.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Policjanci weszli do jego domu. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Ponadto znaleźli proch strzelniczy i kilkadziesiąt sztuk naboi różnego kalibru.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali również materiał dowodowy, z którego wynikało, że podejrzany otrzymaną z roślin marihuanę udzielał innym osobom.

1954410699

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania marihuany oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut udzielania innym osobom, w tym małoletniemu, środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaśle zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Podejrzanemu grożą surowe konsekwencje, gdyż zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwianie użycia albo nakłanianie go do użycia takiego środka lub substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej jest zbrodnią w rozumieniu prawa karnego, a sprawcy takiego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W minionym tygodniu policjanci z jasielskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi na terenie gminy Jasło. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj

KPP w Jaśle