czwartek, 16 październik 2014 00:00

Policjant zatrzymał kobietę, która porwała niemowlę Wyróżniony

360Policjant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle będąc w krośnieńskim szpitalu zatrzymał kobietę, która porwała kilkudniowe niemowlę. Dziecku ani matce nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Jak wstępnie ustalili policjanci, matce przebywającej w holu szpitala nieznana młoda kobieta zabrała śpiące w nosidełku kilkudniowe niemowlę. Kobieta wraz z dzieckiem ruszyła w stronę wyjścia ze szpitala, jednak matka natychmiast wszczęła alarm i kobieta pozostawiła niemowlę, a sama zaczęła uciekać.
Wszystko widział stojący w holu szpitala policjant, który był w tym czasie po służbie. Zaalarmowany krzykiem matki funkcjonariusz pobiegł za uciekającą kobietą. Dogonił ją przed szpitalem i zatrzymał. Dziecku ani matce nic się nie stało.
23-letnia sprawczyni została poddana badaniu lekarskiemu. Decyzją lekarzy kobieta trafiła na obserwację do szpitala psychiatrycznego.
Policjanci z Krosna prowadzą w tej sprawie postępowanie.

KMP Krosno