REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 00:00

100 tys. złotych dla jasielskiego szpitala Wyróżniony

karetka-zakipiona-w-styczniu-2014-rMiasto przeznaczy 100 tys. zł dotacji dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z przeznaczeniem na zakup karetki transportowej. Będzie to już druga karetka do kupna której w tym roku dokłada samorząd miejski.


- Każda pomoc dla szpitala to pomoc trafnie wydatkowana. Do zakupionej w styczniu karetki dołożyliśmy 100 tys. zł, teraz również przeznaczamy tę samą kwotę. Dobrze się dzieje, że pomimo tego, iż nie jest to nasz obowiązek ustawowy, to samorządy dokładają się do zakupu karetki– mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Na zakup nowej karetki mają złożyć się: Miasto Jasło, gminy powiatu jasielskiego, a także Starostwo Powiatowe. - Jest to wsparcie dla mieszkańców powiatu, miasta, dla nas wszystkich. Sprawny transport sanitarny to większa szansa na szybki powrót do zdrowia – podkreśla Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Rocznie karetki jasielskiego szpitala mają 11 tysięcy wyjazdów.

UMJ

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin