REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 03 wrzesień 2014 00:00

13-latek potrącony przez samochód

743865459W Jaśle doszło do potrącenia 13-letniego pieszego. Chłopiec przebiegając przez ulicę wtargnął wprost pod jadący samochód. Z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.


Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca fordem jadąc ul. Mickiewicza skręciła w prawo na skrzyżowaniu w ul. Jagiełły. Następnie 37-letnia mieszkanka gminy Jasło minęła przejście dla pieszych i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nagle zauważyła przed swoim samochodem chłopca. Kierująca hamowała, jednak nie zdołała zatrzymać pojazdu. Doszło do potrącenia.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 13-latek wbiegł wprost pod samochód zza stojących na przeciwnym pasie ruchu pojazdów, które oczekiwały na zmianę sygnalizacji świetlnej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała rannego chłopca do jasielskiego szpitala. Kierująca fordem była trzeźwa.

Policjanci przeprowadzili oględziny samochodu oraz miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Okoliczności potrącenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Pierwsze tygodnie września są czasem szczególnego zagrożenia wypadkami drogowymi z udziałem najmłodszych. Rozkojarzone po wakacjach dzieci są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów by przypomnieli swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do kierowców apelujemy, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo najmłodszych przez cały wrzesień prowadzić będą z dziećmi zajęcia w szkołach - wszystko po to, by uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły i wyrobić w nich prawidłowe nawyki. Więcej o policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" - kliknij tutaj.

 KPP w Jaśle

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Komentarze  
-2 # ela 2014-09-03 20:51
Wbiegl. .. jasne pewnie to wersja kierowcy....str ach sie bac co bedzie dalej. Opamietajcie sie z ta szalencza jazda szczegolnie przy przejsciach dla piwszych! !
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # o ela 2014-09-04 11:49
Zacznij czytać uważnie. Może najlepiej od razu wprowadzić zakaz poruszania się samochodami, żeby przypadkiem ktoś nie wbiegł pod samochód? Bez przesady! 13 latek to nie małe dziecko! Ma swój rozum i powinien uważać!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-1 # ela 2014-09-05 15:53
Taaa niejednokrotnie w Jasle musze "uwazac" (czytaj: uciekac przed autem na przejsciu bo wymusza pierszenstwo). A mam troche wiecej niz 13 lat...podejrzew am ze zyje dzieki "rozumowi"....b o kierowcy w wiekszosci ani mysla zwalniac. Taka kultura niestety :-(
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin