REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 15 sierpień 2014 00:00

Wojskowe Świętowanie w Jaśle

DPP 76Uroczystą mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów w Jaśle rozpoczęło się wojskowe świętowanie. Fotorelacja


Następnie pododdziały honorowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Parku Miejskiego w Jaśle pod płytę Grobu Nieznanego Żołnierza. Po Apelu Pamięci, salwie honorowej i złożeniu kwiatów przemaszerowano na jasielski rynek, gdzie odczytano okolicznościowe rozkazy i decyzje oraz wręczano odznaczenia i akty mianowań.

DPP 49


DPP 77


Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów wojska polskiego, policji, straży pożarnej, służby więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznej.
O godz. 15.30 na Łąkach Hubalowych przy Zespole Pałacowym Sroczyńskich rozpoczął się piknik patriotyczno – historyczny i oficjalnie zapoczątkował V Memoriał Kawaleryjski mjr H. Dobrzańskiego „Hubala”. O godz. 19 na jasielskim rynku odbył się pokaz walk wojów średniowiecznych.

DPP 110


DPP 136


Organizatorem imprezy są: Miasto Jasło, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. M. Boruty - Spiechowicza, Powiat Jasielski, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Podkarpackie Towarzystwo Konne - Szwadron Podkarpacie. Partnerem wydarzenia jest Grupa LOTOS.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli portal miastojaslo.pl

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin