piątek, 15 sierpień 2014 00:00

Wojskowe Świętowanie w Jaśle Wyróżniony

DPP 76Uroczystą mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów w Jaśle rozpoczęło się wojskowe świętowanie. Fotorelacja


Następnie pododdziały honorowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Parku Miejskiego w Jaśle pod płytę Grobu Nieznanego Żołnierza. Po Apelu Pamięci, salwie honorowej i złożeniu kwiatów przemaszerowano na jasielski rynek, gdzie odczytano okolicznościowe rozkazy i decyzje oraz wręczano odznaczenia i akty mianowań.

DPP 49


DPP 77


Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów wojska polskiego, policji, straży pożarnej, służby więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznej.
O godz. 15.30 na Łąkach Hubalowych przy Zespole Pałacowym Sroczyńskich rozpoczął się piknik patriotyczno – historyczny i oficjalnie zapoczątkował V Memoriał Kawaleryjski mjr H. Dobrzańskiego „Hubala”. O godz. 19 na jasielskim rynku odbył się pokaz walk wojów średniowiecznych.

DPP 110


DPP 136


Organizatorem imprezy są: Miasto Jasło, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. M. Boruty - Spiechowicza, Powiat Jasielski, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Podkarpackie Towarzystwo Konne - Szwadron Podkarpacie. Partnerem wydarzenia jest Grupa LOTOS.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli portal miastojaslo.pl

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin