poniedziałek, 11 sierpień 2014 00:00

Poszukiwania pielęgniarki trwają. Były mąż nie przyznaje się do przedstawionych mu zarzutów. Wyróżniony

DPP 1W dalszym ciągu trwają poszukiwania zaginionej mieszkanki Jasła. Podejrzenia Prokuratura skierowała na byłego męża zaginionej. Ten jednak nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.


Na chwilę obecną nie została odnaleziona Halina G., którą od środowego popołudnia poszukują pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Podejrzanym w tej sprawie jest były mąż zaginionej. (Czytaj: Zaginięcie kobiety. Czy mogła paść ofiarą przestępstwa?)
W tej chwili byłemu mężowi przedstawiono zarzut w związku z przepisami 189 § 3 i 193 kk w zw. z art. 11 § 2 kk tj. pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem oraz naruszenie miru domowego tej pokrzywdzonej – mówi prokurator Kazimierz Łaba

DPP 3


Zastępca Prokuratora Rejonowego informuje, że jest to tymczasowy zarzut, który postawiono po przeprowadzeniu badań zabezpieczonych śladów w samochodzie podejrzanego oraz w domu. Jeśli w międzyczasie uda się odnaleźć zwłoki tej prawdopodobnie pokrzywdzonej to jej byłemu mężowi może zostać postawiony zarzut zabójstwa z art. 148 kk. Mając taką kwalifikacje czynu kodeks karny przewiduje karę od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności. 

Podejrzany na chwilę obecną nie wskazał miejsca pobytu zaginionej i nie potwierdza by miał coś wspólnego z tym zaginięciem – dodaje prokurator.

DPP 2


Art. 189. Pozbawienie człowieka wolności

§ 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1 lub 2, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Art. 193. Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 11. § 1. Ten sam czyn może stanowić tylko jedno przestępstwo.

§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

§ 3. W wypadku określonym w § 2 sąd wymierza karę na podstawie przepisu przewidującego karę najsurowszą, co nie stoi na przeszkodzie orzeczeniu innych środków przewidzianych w ustawie na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

Do sprawy wrócimy.

Anna Dziura

Czytany 5842 razy
REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # mati 2014-08-11 10:40
ciekawe kiedy koleś powie coś w tej sprawie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+12 # Tośka 2014-08-11 10:48
Gdyby wtedy, kiedy biegał za nią z nożem, dostał wyrok, a nie śmieszny zakaz zbliżania się, to nie było by tej sprawy! A kobieta żyła by długo i szczęśliwie!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # Tośka 2014-08-11 10:49
Cytuję mati:
ciekawe kiedy koleś powie coś w tej sprawie

Nic nie powie, bo nie jest głupi, tylko głupiego udaje.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+7 # puma 2014-08-11 11:05
I co? Dalej znajdzie się ktoś kto go będzie bronił? Że niby może się okazać niewinny? A te wszystkie fakty to może zbieg okoliczności? Powinien zgnić w więzieniu!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+11 # pati 2014-08-11 14:13
smutna historia, dużo wsparcia dla rodziny .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+7 # elaela 2014-08-11 14:41
Mam nadzieję, że uda się go jakoś przycisnąć i powie co z nią zrobił. Musi być na niego jakiś sposób.
Bardzo współczuję rodzinie i życzę im dużo siły. Ta niepewność jest straszna, do tego ludzie mówią takie głupoty, że to się w głowie nie mieści.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+8 # Guciooo 2014-08-11 15:00
Jeżeli on to zaplanował, a okoliczności według mnie mogą na to wskazywać, to jeszcze sobie poszukają... Miał tyle czasu, żeby ją ukryć. Nie będzie łatwo. Miejmy wszyscy nadzieję, że gdzieś popełnił błąd. Nie wyobrażam sobie, że za parę ewentualnych lat, które mu na chwilę obecną grożą, będzie sobie żył spokojnie na wolności, dopóki znowu coś mu do głowy nie strzeli i komuś stanie się krzywda...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # ale inaczej 2014-08-11 21:10
nie ma zbrodni doskonałej (z wykładu z kryminalistyki)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # keks 2014-08-13 10:55
Wiadomo już coś?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin