REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 01 sierpień 2014 00:00

Zwolnienia z opłaty za przedszkole

przedszkoleOd 1 września obowiązywać będą nowe zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu miejskim.


Z całkowitego zwolnienia z opłaty będą mogli skorzystać rodzice dzieci niepełnosprawnych, a z częściowych ulg rodzice, których więcej niż jedno dziecko uczęszcza do tego samego przedszkola oraz rodzice, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji.

Całkowite zwolnienie z opłaty przysługuje rodzicom dzieci niepełnosprawnych, o niskim dochodzie na członka rodziny, po złożeniu wniosku i po przedstawieniu orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice, którzy w jednym przedszkolu miejskim mają więcej niż jedno dziecko, zapłacą za każde z nich o 30 proc. mniej niż wynosi opłata. Z 50 proc. zniżki od opłaty skorzystać będą mogli rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji spowodowanej zdarzeniem losowym, a ulga ta będzie mogła przysługiwać do 6 miesięcy.

Z przeprowadzonych przez miasto analiz wynika, ze szacowane roczne koszty zwolnień dla przedszkoli wyniosą prawie 53 tys. zł.

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin