wtorek, 29 lipiec 2014 00:00

Komunikat – burze z gradem (stopień zagrożenia: 1)

burza 590x443 crop rozmiar-niestandardowyCentralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 2014-07-29 11:00:00 do 2014-07-29 23:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 60 km/h.

Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o :
1. dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem (pozamykanie okien, drzwi).
2. zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
3. usunięcie samochodów z okolic drzew.
4. dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Fotoinspiracje