REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 07 lipiec 2014 02:00

Trzy wpadki podczas weekendu - apelujemy o ostrożność

2053773529

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu jasielskiego doszło do trzech wypadków drogowych.


Wskutek tych zdarzeń ranni zostali czteroletni chłopiec - pieszy, rowerzysta oraz pasażerka samochodu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków. Do wszystkich użytkowników dróg apelujemy o ostrożność.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 10 w Jaśle. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący fordem fiestą jechał ul. 3-go Maja w kierunku centrum miasta. Skręcając w prawo na skrzyżowaniu w ul. 1-go Maja prawdopodobnie zajechał drogę jadącemu w tym samym kierunku rowerzyście, który stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię. Pokrzywdzony 86-letni cyklista trafił do szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia pozostał na dalszym leczeniu.

Kilka godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który miał miejsce na ul. Szkolnej w Jaśle. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że 4-letni chłopiec najprawdopodobniej wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego fiata brava. 4-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierowca fiata był trzeźwy.

Do trzeciego wypadku doszło w niedzielę około godz. 17.30. Interweniujący policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową skodą jechał w kierunku Krosna. W Zimnej Wodzie 24-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącej przed nim toyoty rav 4, której kierowca znacznie zwolnił, gdyż nie mógł wyprzedzić poprzedzającego go rowerzysty z powodu nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów. W wypadku ranna została pasażerka skody.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

KPP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # ela 2014-07-07 16:47
Ktoś wie co z tym dzieckiem?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # xxx 2014-07-07 18:45
Cytuję ela:
Ktoś wie co z tym dzieckiem?

Podobno nie jest dobrze. Żyje, ale nie reaguje na bodźce.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # CzasNaZmiany 2014-07-07 22:16
To co sie dzieje na przejsciach dla pieszych to jest skandal. Kierowcy wrecz wywymuszaja pierwszenstwo od pieszych! Nie daj Boze zeby taki jeden z drugim ZWOLNIL przy przejsciu. Kultura jazdy w Jasle porownywalna do dzikiego zachodu. Osobiscie chyba zaczne nosic ceglowki w torebce I czestowac takich delikwentow w celu opamietania. Kierowcy opamietajcie sie!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # hmm 2014-07-08 10:20
Kultura pieszych również pozostawia dużo do życzenia. Najlepsze są "święte krowy" wychodzące w niedziele z kościółka i taka, nie dość, że nie na przejściu przechodzi i nawet się nie rozglądnie to Ci jeszcze palcem pogrozi jak zatrąbisz. Te to dopiero wymuszają pierwszeństwo.
Nie wspomnę o laluniach, które w biegu wchodzą na przejście, albo stoją i zastanawiają się czy przechodzić czy nie przechodzić a kierowca stoi jak osioł i czeka aż się paniusia zdecyduje. Każdy medal ma dwie strony moja droga.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # asia 2014-07-08 10:23
Przecież pisze wyraźnie, że dziecko prawdopodobnie wbiegło na przejście. Sorry, ja tu winy kierowcy nie widzę. Zastanawiam się tylko kto tego dzieciaka pilnował. Czterolatka się za rękę trzyma przy ulicy! Zero wyobraźni! I przez to dziecko teraz cierpi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # CzasNaZmiany 2014-07-08 21:35
Do Hmm:Jakby taka weszla bez rozgladania to juz dawno by jej nie bylo na tym padole lez. Poza tym zwroc uwage jaki jest ruch w niedziele vs zwykly dzien...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # CzasNaZmiany 2014-07-08 21:47
Poza tym jak pieszy moze wymusic pierszenstwo na pasach skoro kierowca ma obowiazek ZWOLNIC?? Proponuje wygooglowac sobie troche info o pasach tak w ramach poszerzenia horyzontow. Logika tego stwierdzenia jest porownywalna do "sama winna ze zgwalcona bo miala za krotka spodnice". Obwinic ofiare? Owszem zawsze zdazy sie jakas "gapa" ale raczej wiekszosc musi sie miec na bacznosci ...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # hmm 2014-07-09 14:02
Do CzasNaZmiany: Proponuję poćwiczyć trochę czytanie ze zrozumieniem. W moim komentarzu nie było słowa o wymuszaniu pierwszeństwa na przejściu, tylko poza nim.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # hmm 2014-07-09 14:08
Gwoli ścisłości:
"Przekraczanie drogi na przejściach bez sygnalizacji świetlnej odbywa się według następujących zasad:
zatrzymanie na skraju chodnika,
spojrzenie w lewo,
spojrzenie w prawo,
ponowne spojrzenie w lewo,
rozpoczęcie przechodzenie przez jezdnię – gdy droga wolna,
ponowne spojrzenie w prawo na środku jezdni, by upewnić się czy nie nadjeżdża pojazd i równym krokiem przejście dalej."
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # edek 2014-07-09 14:17
Nie no, idąc Twoim tokiem rozumowania najlepiej by było gdybyśmy poruszali się 20km/h, żebyśmy zawsze mogli zahamować jak ktoś wbiegnie na jezdnie. Nie ma jak tak. Pieszych zasady nie obowiązują, nie? A Twoja kultura jest po prostu na poziomie nie do opisania. Cegłówki? Czy Ty czytasz to co piszesz? Gwałt =przechodzenie na przejściu bez zachowania należytej ostrożności? Boże! Widzisz i nie rzucasz piorunami w takich ludzi?!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # lola 2014-07-09 14:22
Kierowca, mimo, że nie zawinił, będzie się z tym borykał do końca życia i być może czyta to co piszą ludzie z ograniczonym myśleniem. A osoba, która dziecka nie dopilnowała nie spotyka się nawet z odrobiną krytyki... Gratuluje! Wina kierowcy, bo mógł tamtędy nie jechać i dziecko by sobie mogło biegać tam i z powrotem... Wymiękam :(
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi