poniedziałek, 16 czerwiec 2014 02:00

Uroczyste przekazanie sztandaru dla Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Wyróżniony

115 czerwca na płycie jasielskiego Rynku odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru dla Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Fotorelacja

Poświęcenia sztandaru dokonał ks. Zbigniew Irzyk, by później członkowie komitetu honorowego mogli wbić gwoździe w drzewiec.

DPP 0033

Sztandar został przekazany na ręce Andrzeja Witkowskiego, prezesa Polskiego Związku Motorowego przez Adama Kmiecika, pełniącego funkcję przewodniczącego komitetu honorowego. Na sztandarze widnieje napis „Ratujemy i uczymy ratować”. Stowarzyszenie istnieje od 1997 roku.

DPP 0049

- 15 czerwiec to dzień, który przyjdzie do pięknej historii Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego i zapisze się też w jasielskiej historii – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki. Wręczenie sztandaru dla Waszego klubu jest dowodem potwierdzającym historię Waszej działalności, która ma wiele odsłon. Jest to historia ludzi, historia działalności społecznej, pełnej serca; skierowanej do profesjonalistów i do młodzieży. Sztandar to uhonorowanie, ale tez i zobowiązanie – dodał.

Sztandar uhonorowano dwoma odznaczeniami: „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego” oraz medalem im. doktora Henryka Jordana nadanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
-Sztandar nas zobowiązuje i składam taką dalszą deklarację. Rok 2014 wybraliśmy na wręczenie sztandaru jako rok jubileuszowy. 25 lat wolności, a tym samym 18 lat naszej działalności w tym okresie – powiedział Józef Biernacki prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Natchnieniem do realizacji wręczenia sztandaru w tym roku był patriotyzm - zaznaczył

DPP 0098

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń działaczom klubu i osobom z nim współpracującym.
- Sztandar jest symbolem honoru i umiłowania ojczyzny i tradycji – powiedział starosta jasielski Adam Kmiecik, pełniący funkcję przewodniczącego komitetu honorowego. Wierzę głęboko, ze pod tym sztandarem w dalszym ciągu będziecie krzewić te wartości i służyć mieszkańcom powiatu jasielskiego – dodał.

Na uroczystość nadania sztandaru przybyli przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, prezesi automobilklubów i klubów Polskiego Związku Motorowego, poczty sztandarowe policji, straży pożarnej oraz szkół mundurowych z terenu powiatu, dyrektorzy szkół, motocykliści, działacze Jasielskiego Klubu Motorowego oraz mieszkańcy Jasła.

DPP 0052

Ostatnim akapitem uroczystości była defilada motocyklistów Jedlickiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Anna Dziura