Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 16 czerwiec 2014 02:00

Uroczyste przekazanie sztandaru dla Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego

115 czerwca na płycie jasielskiego Rynku odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru dla Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Fotorelacja


Poświęcenia sztandaru dokonał ks. Zbigniew Irzyk, by później członkowie komitetu honorowego mogli wbić gwoździe w drzewiec.

DPP 0033


Sztandar został przekazany na ręce Andrzeja Witkowskiego, prezesa Polskiego Związku Motorowego przez Adama Kmiecika, pełniącego funkcję przewodniczącego komitetu honorowego. Na sztandarze widnieje napis „Ratujemy i uczymy ratować”. Stowarzyszenie istnieje od 1997 roku. 

DPP 0049


- 15 czerwiec to dzień, który przyjdzie do pięknej historii Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego i zapisze się też w jasielskiej historii – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki. Wręczenie sztandaru dla Waszego klubu jest dowodem potwierdzającym historię Waszej działalności, która ma wiele odsłon. Jest to historia ludzi, historia działalności społecznej, pełnej serca; skierowanej do profesjonalistów i do młodzieży. Sztandar to uhonorowanie, ale tez i zobowiązanie – dodał.

Sztandar uhonorowano dwoma odznaczeniami: „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego” oraz medalem im. doktora Henryka Jordana nadanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
-Sztandar nas zobowiązuje i składam taką dalszą deklarację. Rok 2014 wybraliśmy na wręczenie sztandaru jako rok jubileuszowy. 25 lat wolności, a tym samym 18 lat naszej działalności w tym okresie – powiedział Józef Biernacki prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Natchnieniem do realizacji wręczenia sztandaru w tym roku był patriotyzm - zaznaczył

DPP 0098


Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń działaczom klubu i osobom z nim współpracującym.
- Sztandar jest symbolem honoru i umiłowania ojczyzny i tradycji – powiedział starosta jasielski Adam Kmiecik, pełniący funkcję przewodniczącego komitetu honorowego. Wierzę głęboko, ze pod tym sztandarem w dalszym ciągu będziecie krzewić te wartości i służyć mieszkańcom powiatu jasielskiego – dodał.

Na uroczystość nadania sztandaru przybyli przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, prezesi automobilklubów i klubów Polskiego Związku Motorowego, poczty sztandarowe policji, straży pożarnej oraz szkół mundurowych z terenu powiatu, dyrektorzy szkół, motocykliści, działacze Jasielskiego Klubu Motorowego oraz mieszkańcy Jasła.

DPP 0052


Ostatnim akapitem uroczystości była defilada motocyklistów Jedlickiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Anna Dziura

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas