sobota, 14 czerwiec 2014 02:00

Uroczyste otwarcie basenu w Jaśle Wyróżniony

IS DPP 0061Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie basenu. Wartość inwestycji to 4,1 mln zł, przy 3,2 mln zł dofinansowaniu.

IS DPP 0010

IS DPP 0020

- Mamy przykład jak może współpracować samorząd miasta z samorządem wojewódzkim. Niewielkie pieniądze zainwestowane przez miasto Jasło i ponad 4mln obiekt, który będzie służył mieszkańcom to pokazuje z jednej strony o zaangażowaniu władz miasta, a z drugiej strony tą wolę współpracy z sejmikiem województwa podkarpackiego. Ja osobiście staram się robić wszystko, aby miasto Jasło miało swojego radnego i staram się wspierać wszystkie działania burmistrza – mówił Tadeusz Majchrowicz, radny województwa podkarpackiego.

IS DPP 0017

Unowocześniony basen, brodzik dla dzieci, a także zmiany technologii uzdatniania wody, zamontowane dwie zjeżdżalnie i zabawki wodne (grota sztucznej fali i grzybek wodny) to tylko nieliczne z widocznych zmian. Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych między innymi poprzez zamontowanie windy przy basenie, która umożliwia bezpieczny i bezpośredni dostęp do wody.

IS DPP 0059

Pochwalić się możemy tym, że po powodzi z 2010 roku to jest jedna z ostatnich inwestycji, która była przeprowadzona po to, żeby te skutki zlikwidować. Inwestycja zgłoszona w lipcu 2010 roku, została zrealizowana w krótkim czasie, bo po dopełnieniu wszystkich formalności. Realizowana była ona od 8 marca 2013 roku do 9 września 2013 roku – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki. Sama inwestycja jest nowoczesna i efektywna pod względem ekonomicznym z uwagi na optymalizacje parametrów potrzebnych do tego typu obiektów. Na obiekcie znajdują atrakcje dla najmłodszych. Jasielska odkryta pływalnia jest obiektem atrakcyjnym i świetnie uzupełniającym krytą pływalnię – dodał.

IS DPP 0026

W ramach inwestycji przebudowany został również teren wokół basenu. Dotychczasowe chodniki z płyt, zyskały nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wzdłuż nowych alejek zamontowane zostały ławki oraz kosze na śmieci. Nowy wizerunek otrzymały także istniejące boiska do gry w piłkę plażową.

Środki na realizację zadania „Odbudowa obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle” pozyskało Miasto Jasło. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.