sobota, 14 czerwiec 2014 02:00

Uroczyste otwarcie basenu w Jaśle Wyróżniony

IS DPP 0061Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie basenu. Wartość inwestycji to 4,1 mln zł, przy 3,2 mln zł dofinansowaniu.


IS DPP 0010


IS DPP 0020

- Mamy przykład jak może współpracować samorząd miasta z samorządem wojewódzkim. Niewielkie pieniądze zainwestowane przez miasto Jasło i ponad 4mln obiekt, który będzie służył mieszkańcom to pokazuje z jednej strony o zaangażowaniu władz miasta, a z drugiej strony tą wolę współpracy z sejmikiem województwa podkarpackiego. Ja osobiście staram się robić wszystko, aby miasto Jasło miało swojego radnego i staram się wspierać wszystkie działania burmistrza – mówił Tadeusz Majchrowicz, radny województwa podkarpackiego.

IS DPP 0017


Unowocześniony basen, brodzik dla dzieci, a także zmiany technologii uzdatniania wody, zamontowane dwie zjeżdżalnie i zabawki wodne (grota sztucznej fali i grzybek wodny) to tylko nieliczne z widocznych zmian. Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych między innymi poprzez zamontowanie windy przy basenie, która umożliwia bezpieczny i bezpośredni dostęp do wody.

IS DPP 0059


Pochwalić się możemy tym, że po powodzi z 2010 roku to jest jedna z ostatnich inwestycji, która była przeprowadzona po to, żeby te skutki zlikwidować. Inwestycja zgłoszona w lipcu 2010 roku, została zrealizowana w krótkim czasie, bo po dopełnieniu wszystkich formalności. Realizowana była ona od 8 marca 2013 roku do 9 września 2013 roku – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki. Sama inwestycja jest nowoczesna i efektywna pod względem ekonomicznym z uwagi na optymalizacje parametrów potrzebnych do tego typu obiektów. Na obiekcie znajdują atrakcje dla najmłodszych. Jasielska odkryta pływalnia jest obiektem atrakcyjnym i świetnie uzupełniającym krytą pływalnię – dodał.

IS DPP 0026


W ramach inwestycji przebudowany został również teren wokół basenu. Dotychczasowe chodniki z płyt, zyskały nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wzdłuż nowych alejek zamontowane zostały ławki oraz kosze na śmieci. Nowy wizerunek otrzymały także istniejące boiska do gry w piłkę plażową.

Środki na realizację zadania „Odbudowa obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle” pozyskało Miasto Jasło. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # okolice 2014-06-14 15:15
a ile bedzie wynosił wstęp ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # Olek 2014-06-14 15:26
A ten co trzyma kropidło niech siebie poświęci i wygoni tego z rogami
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # antidotum 2014-06-14 19:24
http://www.mosir-jaslo.pl/wp-content/uploads/2014/02/basen.jpg
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # ela 2014-06-14 20:01
Nie mogę się doczekać, aż pogoda dopisze. Ten basen już dawno wymagał remontu, wreszcie wygląda przyzwoicie :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-1 # Tomek 2014-06-14 22:35
Zobaczymy jak się sprawi w praktyce ten basen kupę kasy tam wpakowali a rarytasów nie ma.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin