REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 11 marzec 2013 13:28

Kierował bez uprawnień, mając prawie 5 promili

2083074187Blisko 5 promili alkoholu w organizmie, taki był wynik badania stanu trzeźwości kierowcy, który nie mając prawa jazdy wracał z Zakopanego do oddalonego o ponad 230 km domu.


Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy i noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 W minioną sobotę, tuż przed północą, uwagę policjantów pełniących służbę na terenie Nowego Żmigrodu, zwrócił jadący ul. Mickiewicza volkswagen golf. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód i wyraźnie przyśpieszył na ich widok, funkcjonariusze włączyli sygnały radiowozu i ruszyli za nim. Po chwili kierujący volkswagenem zjechał na pobocze, szybko wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

 Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec gminy Zagórz w powiecie sanockim, był mocno nietrzeźwy. Miał blisko 5 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze potwierdzili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jazdy w stanie nietrzeźwości podjął się po raz kolejny. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wraz z 24-latkiem podróżował jego kolega, który też był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni w minionym tygodniu pracowali przy ocieplaniu domu w Zakopanem. W sobotę zakończyli remont budynku i postanowili wraz z gospodarzem uczcić to alkoholem. Po imprezie wsiedli w samochód i ruszyli w podróż powrotną do swoich domów. Mieli do przejechania ponad 230 kilometrów. Ich niebezpieczną jazdę przewali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Po wytrzeźwieniu, 24-latek kierujący volkswagenem usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, że w przeszłości był już prawomocnie skazany  za tego rodzaju przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Jasło

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin