poniedziałek, 02 czerwiec 2014 02:00

Nietrzeźwy kierowca złamał słup energetyczny Wyróżniony

466992952O dużym szczęściu może mówić nieodpowiedzialny kierowca osobowego bmw.

Mężczyzna nie doznał większych obrażeń w zdarzeniu drogowym, które spowodował będąc pod wpływem alkoholu. Kierowany przez niego samochód wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust, ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie słup energetyczny. Policjanci wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia.

Wczoraj kwadrans przed dwudziestą dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Lublicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Natychmiast w ten rejon został skierowany jeden z patroli. Na miejscu policjanci zastali rozbite bmw oraz kierowcę samochodu.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Samochód uderzył w betonowy przepust, ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie słup energetyczny.

Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia jest mieszkaniec gminy Kołaczyce. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 23-latek jest pijany. Mężczyzna kierował bmw mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowca trafił do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń. Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

KPP Jasło