piątek, 08 marzec 2013 07:15

Jakie tajemnice skrywa w sobie dusza współczesnej kobiety?

dzien-kobietNie jest łatwo zdefiniować współczesną kobietę. Przy okazji Dnia Kobiet zastanawiamy się co czyni Panie tak wyjątkowymi.


To co naprawdę skrywają one w swojej duszy wiedzą niestety tylko same. Kobieta jak każdy chce delektować się życiem, brać to co przyniesie chwila. Niezmiernie ważne obszary w jej życiu stanowi dom, rodzina, ale świetnie potrafi godzić to z pracą zawodową. Nie trudno zauważyć, że współczesne kobiety idą z duchem czasów, ubierają się ze smakiem, dbają o ciało, może mniej o ducha. Zajmują też miejsca w polityce, nauce czy sporcie. Współczesna kobieta ma w zasadzie możliwość realizowania się w sposób, który dawniej był nie do zaakceptowania.

beznazwyJaka więc jest współczesna kobieta? Pytanie jest dość skomplikowane i udzielenie na nie jednoznacznej odpowiedzi jest trudne. Kobieta posiada pewne cechy, zachowania, czy rzeczy, które dostrzegają jedynie mężczyźni. W dzisiejszym świecie panie znacznie bardziej liczą się, są dostrzegane przez świat.
Kobiety potrafią być władcze, rządne władzy, niepokorne, a zarazem silne, czy wręcz dążące po trupach do celu – czyli posiadają one szereg cech przypisywanych niegdyś mężczyznom.
Jak rozwiązać skomplikowaną zagadkę, jaką jest kobieta? Z pewnością każdemu mężczyźnie zdarzyła się sytuacja, w której choćby bardzo chciał to nie potrafił za żadne skarby zrozumieć o co chodzi jego ukochanej i co jest powodem jej złości, czy też może rozżalenia, nie potrafił zidentyfikować przyczyny jej zachowania. Faktem jest, że takie zachowanie jest normalne i zarówno kobiety jak i mężczyźni zachowują się w sposób, który nie zawsze jest do końca zrozumiały dla płci przeciwnej.

 

kobieta-spelnionaPsychika współczesnej pani jest naprawdę bardzo skomplikowana i wymaga dużo zachodu, by cokolwiek z jej zachowania zrozumieć. Otóż okazuje się, że kobieta tak naprawdę głównie swoje zachowanie motywuje emocjami, czy to złymi, czy to dobrymi. Wszystko zależy od nastroju i sytuacji.
Nietrudno można zauważyć, że to właśnie w płci pięknej łatwiej jest wzbudzić wzruszenie czy też radość. Chociażby taki prezent. Kobieta potrzebuje czegoś, co sprawi jej niezmierną radość, czyli czegoś, co będzie piękne i poprawi jej humor. Kolejna sprawą jest to, że kobieta potrzebuje dużych wahań emocji. Czyli na przykład śmieje się, a za chwilę już czuje, że będzie płakać.
To całkiem inna istota niż mężczyzna. Nie zawsze będzie ona do końca oczywista i to co robi także. Idąc dalej, panie wykorzystują wszystkie swoje atrybuty dla swojej korzyści, by zjednać sobie wszystkich dookoła.

 

kobieta articleKobieta zmieniała się na przestrzeni wieków, ale mimo wszystko świat zachował jej podstawowe cechy. Jest ona fascynująca, delikatna. Czuje się dowartościowana przez społeczeństwo i potrzebna. Mimo narzuconej życiowej roli, może pozostawać wolną i wartościową osoba.

Anna Dziura

 

zyczenia 

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # rick 2013-03-08 09:03
I takie właśnie są kobiety:)
Jak się kobieta uprze to diabła przegada.
Ale za to Was kochamy!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # anonim 2013-03-08 10:58
Piękne słowa. Gratuluję! Sto lat kobitki!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # PegazNET 2013-03-08 12:36
KIEDYŚ KTOŚ MI POWIEDZIAŁ ŻE KOBIETA POTRAFI ZROBI DWIE RZECZY Z NICZEGO PIERWSZA TO SAŁATKA A DRUGA TO WOJNĘ W DOMU :lol: ALE MIMO WSZYTKO ŚWIAT BEZ KOBIET BYŁBY NICZYM TAK JAK RÓŻA BEZ PŁATKÓW :oops:
DLA WSZYSTKICH KOBIET WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO A DLA MOJEJ ŻONY KTÓRA TEŻ DZISIAJ MA URODZINY POWIEM TYLE "KOCHAM CIĘ NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE"
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # tom 2013-03-08 15:40
sto lat dla wszystkich kobiet !!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin