wtorek, 06 maj 2014 02:00

Jasielska Liga Naukowa z Lotosem Wyróżniony

domdzieckaUczniowie Gimnazjum nr. 1 w Jaśle z Oddziałami Dwujęzycznymi w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM pracują nad projektem edukacyjnym, którego celem jest pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Wolicy.


Trójka uczniów z klasy 2b Kinga Książkiewicz, Sandra Kołodziej oraz Filip Kluz przez ostatnie pół roku odwiedzała dzieci i młodzież przebywającą w domu dziecka. W czasie wizyt uczniowie udzielali innym dzieciom pomocy w nauce, jednak głównym ich celem była szczera rozmowa z wychowankami oraz miłe spędzenie czasu.
Wyżej wymienieni uczniowie w swojej szkole organizowali akcje, podczas których zachęcali innych uczniów do odwiedzania dzieci oraz zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych. Realizowany projekt kładzie nacisk nie tylko na wymiar materialny ale także społeczny. Niesie on wiele korzyści nie tylko dla wychowanków ale również dla uczniów, którzy poznają dotąd nieznane, odmienne dla nich życie, za murami domu dziecka.

Kamil Cygan

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin