czwartek, 03 kwiecień 2014 02:00

Kładka na Gądkach przejezdna? Trwa ekspertyza

kładkaNajpóźniej do końca maja br. gotowa będzie ekspertyza, która wskaże czy możliwy będzie przejazd samochodów osobowych przez kładkę na rzece Wisłoce na osiedle Gądki.

O taką możliwość zabiegali mieszkańcy tego osiedla. Do ogłoszonego przez miasto zapytania ofertowego dotyczącego ekspertyzy zgłosiło się 8 firm, wybrana została firma M-N-G Mosty Nowej Generacji z Warszawy, której oferta była najkorzystniejsza zarówno pod względem ceny (17 tys. 220 zł) i referencji w opracowywaniu takiego zagadnienia technicznego.

- Wielu mieszkańców starało się o to, by ta kładka była przejezdna. Nie możemy wydać na to zgody dopóki nie będziemy przekonani, że takie rozwiązanie będzie w pełni bezpieczne. Przygotowywana ekspertyza ma ocenić zarówno stan techniczny kładki pod kątem możliwości dopuszczenia jej do ruchu samochodów, ale także ma określić zakres ewentualnych prac adaptacyjnych wraz z podaniem szacunkowej ich wartości – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Realizacja umowy z warszawską firmą przebiega bez zakłóceń, dlatego prawdopodobnie czas jej wykonania ulegnie skróceniu. W ubiegłym miesiącu zostały wykonane badania nieniszczące kładkę, inwentaryzacja techniczno-budowlana, a aktualnie sporządzana jest dokumentacja techniczna kładki z propozycją jej adaptacji oraz szacunkiem kosztów.

Decyzje w sprawie dopuszczenia kładki do ruchu samochodowego będą podjęte po otrzymaniu ekspertyzy i dokonaniu analizy rzeczowo-finansowej zaproponowanego w ekspertyzie rozwiązania.

UMJ