czwartek, 03 kwiecień 2014 02:00

Kładka na Gądkach przejezdna? Trwa ekspertyza Wyróżniony

kładkaNajpóźniej do końca maja br. gotowa będzie ekspertyza, która wskaże czy możliwy będzie przejazd samochodów osobowych przez kładkę na rzece Wisłoce na osiedle Gądki.


O taką możliwość zabiegali mieszkańcy tego osiedla. Do ogłoszonego przez miasto zapytania ofertowego dotyczącego ekspertyzy zgłosiło się 8 firm, wybrana została firma M-N-G Mosty Nowej Generacji z Warszawy, której oferta była najkorzystniejsza zarówno pod względem ceny (17 tys. 220 zł) i referencji w opracowywaniu takiego zagadnienia technicznego.

- Wielu mieszkańców starało się o to, by ta kładka była przejezdna. Nie możemy wydać na to zgody dopóki nie będziemy przekonani, że takie rozwiązanie będzie w pełni bezpieczne. Przygotowywana ekspertyza ma ocenić zarówno stan techniczny kładki pod kątem możliwości dopuszczenia jej do ruchu samochodów, ale także ma określić zakres ewentualnych prac adaptacyjnych wraz z podaniem szacunkowej ich wartości – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Realizacja umowy z warszawską firmą przebiega bez zakłóceń, dlatego prawdopodobnie czas jej wykonania ulegnie skróceniu. W ubiegłym miesiącu zostały wykonane badania nieniszczące kładkę, inwentaryzacja techniczno-budowlana, a aktualnie sporządzana jest dokumentacja techniczna kładki z propozycją jej adaptacji oraz szacunkiem kosztów.

Decyzje w sprawie dopuszczenia kładki do ruchu samochodowego będą podjęte po otrzymaniu ekspertyzy i dokonaniu analizy rzeczowo-finansowej zaproponowanego w ekspertyzie rozwiązania.

UMJ

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Wojtq 2014-04-05 09:50
Znając życie i co raz to nowsze i bardziej wyrafinowane przepisy budowlane, to wyjdzie z tej ekspertyzy że nie można jeździć bez remontu kładki, a że pewno braknie pieniędzy na ten cel to skończy się na ekspertyzie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Luk 2014-04-05 11:47
Lepiej żeby wyszło wcześniej niż w trakcji jazdy po niej bo potem zaczął by się lincz jak by się zawaliła podczas jazy i zginął by ktoś.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin