poniedziałek, 31 marzec 2014 02:00

Kierowco patrz w lusterka! Dzięki rozwadze unikniesz kolizji z jednośladem! Wyróżniony

miastojaslo.plIMG 4430Motocykliści wyjechali na ulice. Wraz z nadejściem wiosny, możemy zaobserwować coraz więcej jednośladów na drodze.


Motocyklista to uczestnik ruchu, którego należy szanować. Dzięki wzajemnej tolerancji unikniemy prawdopodobieństwa wypadku z jego udziałem. Większość kierowców po kolizji z motocyklistom przyznaje, że go nie widziało lub zauważyło zbyt późno. Na szczególną naszą uwagę zasługuje zachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Nasza czujność powinna być wyczulona ponieważ w sytuacji zderzenia niestety ale o wiele bardziej poszkodowany, nie wspominając już o ryzyku śmierci będzie motocyklista.

miastojaslo.plmiastojaslo.plIMG 4427

Rozwaga na skrzyżowaniach, sygnalizowanie manewrów oraz patrzenie w lusterka jest niezmiernie ważne. Należy nauczyć się współistnieć na drodze, zarówno kierowca samochodu, jak i motocyklista.

Okres od marca do listopada jest szczególnym czasem. Rozpoczyna się szaleństwo. Wiele osób postanawia przesiąść się z auta na motocykl. Sam pomysł jest ekscytujący, ale niestety są też liczby, które pokazują zwiększoną ilość wypadków na drogach z udziałem jednośladów. W większości przypadków motocykl wraz z kierującym nie mają żadnych szans w starciu z samochodem. A jeśli do tego doliczymy prędkość to wyliczenia okażą się zatrważające. Faktem jest, że opinia ludzi często skupia się na grupce motocyklistów ,,naciągających przepisy”, nie myśląc o tych prawdziwych fanach dwóch kółek, którzy w sezonie potrafią na motorze przemierzyć tysiące kilometrów bez uszczerbku na swoim i czyimś zdrowiu.

Wystarczy, że zastosujemy się wzajemnie do pewnych priorytetowych zasad, a każdy uczestnik ruchu poruszający się w swoim ukochanym pojeździe będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dokładne monitorowanie sytuacji wokół siebie przy pomocy lusterek poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze. Nie jest istotne jakim pojazdem kierujemy, ważne by poprzez wzajemne poszanowanie wzmocnić bezpieczeństwo na drodze.

Anna Dziura

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # Wojtq 2014-03-31 22:36
Spoko spoko. Jak wyprzedzam to w lusterka tak czy siak patrzę. A jak będę skręcał na krzyżówce w lewo to niech mnie wyprzedzają kamikaze na ścigaczach. Blachę mam twardą bo samochód z lat 90-tych. Niech się wbijają śmiało.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Luk 2014-04-01 07:34
Faktycznie jeżdżą jak im się podoba
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin