czwartek, 13 marzec 2014 01:00

Dziś policyjna akcja "Pasy"

Policyjna akcja "Pasy"Od rana podkarpaccy policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.


Funkcjonariusze sprawdzają również czy przewożone w samochodzie dzieci są zapięte w fotelikach ochronnych. Działania "Pasy" to cykliczna akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących drogami Podkarpacia. Zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest naszym obowiązkiem. Przypominamy - art. 39 prawa o ruchu drogowym nakazuje kierowcom i pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa. Z tego obowiązku zwolnieni są:

osoby, które mają orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów,
kobiety o widocznej ciąży,
kierujący taksówką osobową podczas przewożenia pasażera,
isntruktor lub egzaminator podczas szkolenia lub egzaminowania,
policjant, funkcjonariusz ABW, AW, SWW, SKW, CBA, SG, inspektor kontroli skarbowej, funkcjonariusz celny i Służby Więziennej, żołnierz Sił Zbrojnych RP - podczas przewożenia osoby zatrzymanej,
funkcjonariusz BOR podczas wykonywania czynności służbowych,
zespół medyczny w czasie udzielania pomocy medycznej,
konwojent podczas przewożenia wartości pieniężnych,
osoba chora lub niepełnosprawna przewożona na noszach lub w wózku inwalidzkim.

Pasy bezpieczeństwa ratują życie - potwierdzają to badania naukowe i testy. Niezapinanie pasów bezpieczeństwa i brak specjalnych fotelików do przewożenia dzieci jest podstawową przyczyną wysokiej śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych.

KWP

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin