REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 27 luty 2014 20:48

Walka z gawronami!

Walka z gawronami!27 lutego późnym popołudniem przed budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle podjechała ekipa straży pożarnej.


Przyczyną interwencji strażaków nie był pożar tylko kilkanaście kłopotliwych gniazd gawronów, które od pewnego czasu gnieździły się na drzewach.
Licealiści często skarżyli się na ptaki, które hałasowały i zaśmiecały swoimi odchodami teren szkoły.
- Nie można było spokojnie wejść do szkoły. Zawsze było ryzyko, że któryś z gawronów będzie miał nas na celowniku. Gorzej jak wycelował i trafił. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszej akcji te ptaki przeniosą się w inne miejsce i nie będą tutaj hałasować i śmiecić – mówi Natalia, uczennica jasielskiego liceum

Walka z gawronami!


Walka z gawronami!


Zgodnie z wytycznymi organizacji zajmujących się ochroną środowiska zrzucane powinny zostać nie tylko gniazda, ale należy odcinać rozwidlenia konarów do których były one przymocowane. Rozwidlenia stanowią idealne miejsce do założenia kolejnych gniazd co dla ptaków z pewnością nie stanowiłoby problemu i wkrótce znalazłyby inne miejsca na gniazdo. Usunięcie gniazd powinno być wykonane fachowo.
Czy akcja przyniesie efekty? Czy kolonia gawronów na dobre opuściła teren szkoły? Czas pokaże.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin