poniedziałek, 24 luty 2014 13:15

Włamywacze zatrzymani Wyróżniony

Włamywacze zatrzymaniPolicjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego.

Łupem złodziei padły elektronarzędzia i różne inne przedmioty. Funkcjonariusze ustalili również osobę, do której trafiła cześć skradzionego sprzętu. Informację o włamaniu policjanci otrzymali w połowie lutego. Mieszkaniec gminy Nowy Żmigród zawiadomił, że nocą z piątku na sobotę, ktoś wybił szyby w oknie jego budynku gospodarczego, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Złodzieje zabrali m.in. agregat prądotwórczy, pilarkę łańcuchową, szlifierkę kątową, wiertarkę, podnośnik hydrauliczny i wiele innych przedmiotów.

Włamywacze zatrzymani

Policjanci po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. W toku prowadzonego dochodzenia, na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, funkcjonariusze wytypowali trzech mężczyzn z gminy Nowy Żmigród, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Dwaj 23-latkowie i ich 33-letni kolega zostali zatrzymani. Podejrzenia śledczych potwierdziły się. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze odnaleźli cześć skradzionych przedmiotów.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci ustalili także osobę, której zatrzymani sprzedali pozostałą część swojego łupu. Zrabowany sprzęt znajdował się w domu 57-letniego mieszkańca gminy Chorkówka. Mężczyzna przyznał się do paserstwa.

Zatrzymani 23-latkowie i ich starszy kolega usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Wszyscy byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przez policjantów elektronarzędzia i pozostałe przedmioty niebawem wrócą do prawowitego właściciela.

KPP w Jaśle