środa, 12 luty 2014 10:00

Nie zatrzymał się do kontroli, po czym spowodował wypadek Wyróżniony

Nie zatrzymał się do kontroli, po czym spowodował wypadekW policyjnym areszcie przebywa 49-letni mieszkaniec gminy Jasło, który kierując osobowym renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do wypadku.


Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na jazdę po kilku "głębszych" zdecydował się po raz kolejny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem, policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości na drodze krajowej w Kołaczycach. Około godz. 19, jadącemu w kierunku Jasła kierowcy renault megane jeden z funkcjonariuszy podał sygnał do zatrzymania, w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 24 km/h. Ten jednak zignorował polecenie i docisnął pedał gazu. Policjanci wsiedli do radiowozu i ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów, na najbliższym zakręcie, zauważyli rozbite samochody, a wśród nich renault megane, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

1050774534


Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault megane na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z nadjeżdżającą renault laguną, po czym uderzył w kolejne dwa samochody jadące od Jasła, volkswagena passata i volkswagena lt.

Wskutek zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby - kierujący renault laguną oraz kierowca megane. Po udzielonej pomocy medycznej, obaj mężczyźni opuścili szpital. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

1458931971


Podejrzewany o spowodowanie zdarzenia kierujący renault megane został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec gminy Jasło był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 2 promile alkoholu. Policjanci potwierdzili również, że nie ma uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. Prawo jazdy stracił za wcześniejsze kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

1134847319


Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Od policjantów usłyszy m.in. zarzut spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin