REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 28 styczeń 2014 15:05

Szczęśliwie zakończone poszukiwania psa

ja-aga-noweOkoło godziny 16.15 funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, że przy ul. Lenartowicza na chodniku leży ranny i wycieńczony pies.


Strażnicy natychmiast udali się na miejsce interwencji, gdzie miało przebywać zwierzę. Owczarek niemiecki poruszał się z trudem. Był jednak na tyle wystraszony jakimkolwiek działaniem ze strony mieszkańców i funkcjonariuszy, że podczas rozmowy strażników z osobą zgłaszającą natychmiast oddalił się w nieznanym kierunku. Przez ponad godzinę funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolowali rejon bloków przy ul. Baczyńskiego, Kopernika i Lenartowicza celem odnalezienia psa, jednak bez skutku.
Zwierzę jakby „zapadło się pod ziemię”, ale dało się odczuć, że nie na długo… I tak około godziny 20.00 do Straży Miejskiej wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące tego samego czworonoga, który przebywa obecnie na ul. 17 Stycznia i wykazuje skrajne wycieńczenie. Osoby zgłaszające alarmowały, że zwierzę w takim stanie może nie przeżyć nocy i na pewno potrzebuje pomocy. Po raz kolejny podjęto próbę zwabienia psa, która znowu okazała się nieudana. Owczarek niemiecki ponownie oddalił się w nieznanym kierunku. Od tego czasu, aż do godziny 23.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z dwiema jaślankami poszukiwali zwierzę, które odnalazło się dopiero w rejonie ulicy Sroczyńskiego i Towarowej. Zwierze zostało przewiezione do tymczasowego schroniska dla bezpańskich psów na ul. Żniwną, gdzie zapewniono mu fachową opiekę.

owczarek-nowe


3


Straż Miejska kieruje wielkie podziękowania dla dziewcząt biorących udział w poszukiwaniu i złapaniu psa: dla Agnieszki Sobczyk i Justyny Stadnickiej. Dziewczyny poświęciły swój czas i z uporem podążały wraz ze strażnikami za czworonogiem. Ich zaangażowanie i trud okazało się naprawdę budujące i godne naśladowania. Prawdziwie obywatelska postawa!

pies-przed-bud


Pamiętajmy! Opiekuńczość, troska, ale przede wszystkim odpowiedzialność za los drugiej istoty żywej to główne cechy, które powinna posiadać każda osoba decydująca się na trzymanie zwierzęcia! Dlatego niech to nigdy nie będzie impuls, a jedynie prawdziwie przemyślana decyzja!
Jeśli ktoś rozpoznaje zwierzę lub zna jego właściciela proszony jest o informację pod bezpłatny numer telefonu 986. Jeżeli właściciel czworonoga nie znajdzie się w najbliższym czasie, będzie możliwość przygarnięcia psa po to, aby móc zapewnić mu nowy dom.

Straż Miejska w Jaśle

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Komentarze  
0 # zzz 2014-01-29 03:16
zadzwonisz ze cos sie dzieje to Ci mandat wpisza haha :D
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Daria 2014-01-29 08:57
Dlatego ludzie nie chcą dzwonić sama się przekonałam na własnej skórze jak znalazłam portfel z dokumentami i zaniosłam na komisariat to potem wydzwaniali i chcieli mnie ciągać na przesłuchania i nawet zasugerował mi policjant czy ja tego nie ukradłam. Dopiero po tym jak mu nagadałam że więcej tak nie postąpię i że być człowiekiem z jakimiś zasadami moralnymi nie popłaca to dopiero zrozumiał i przeprosił i obeszło się bez przesłuchania.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin