sobota, 25 styczeń 2014 23:23

Jasło i Vranow partnerami Wyróżniony

IS DPP 1050024 stycznia br. Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Jan Ragan, burmistrz Vranowa podpisali umowę partnerską.


Umowa dotyczy współpracy gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej pomiędzy miastami Jasło i Vranow nad Topľou, w celu pogłębienia kontaktów mieszkańców obu miast. Jest ona potwierdzeniem woli kontynuowania i poszerzania nowe dziedziny istniejących już przyjacielskich więzów łączących oba miasta. W ramach partnerstwa Jasło i Vranow chcą nawiązać stałe kontakty i współpracę pomiędzy przedstawicielami miast oraz organizacji miejskich. Partnerzy zobowiązali się do stwarzania optymalnych warunków dla rozwoju różnych dziedzin trans granicznej współpracy (gospodarczej, społecznej, kulturalnej, oświatowej, sportowej itd.). Miasto Jasło i Vranow maja pomagać w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy funkcjonującymi w tych miastach podmiotami gospodarczymi, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami, stowarzyszeniami, szkołami i organizacjami szkolnymi, a tym samym pomiędzy mieszkańcami.

IS DPP 10504


IS DPP 10507


Jasło i Vranow nad Topľou (Słowacja) nawiązały współpracę w roku 2012, co zaowocowało realizacją – w ciągu minionych dwóch lat – kilku interesujących przedsięwzięć kulturalnych z udziałem obu miast. W 2012 roku Vranow nad Topľou był partnerem projektu Dni Kultury Wyszehradzkiej, w ramach którego zespół folklorystyczny z Vranowa występował na jasielskiej scenie, a artyści malarze z Vranowa wzięli udział w warsztatach malarskich ,,Jasło Malowane – 2012”. 

IS DPP 10517


IS DPP 10522

W roku 2013 Miasta Jasło, Vranow i Humenne wspólnie zorganizowały ,,Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza”, projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Partnerami projektu byli: Miejski Dom Kultury Vranow nad Topľou i Miejski Ośrodek Kultury Humenne. Projekt obejmował organizację pięciodniowego jarmarku produktów regionalnych z Polski i Słowacji, przygotowanie i degustację potraw regionalnych z Polski i Słowacji, przeprowadzenie dwudniowych warsztatów plastycznych dla dzieci niepełnosprawnych Polski i Słowacji oraz prezentację polskiej i słowackiej legendy, a także występ teatru ulicznego. Kolejnym projektem, w którym brały udział obydwa miasta był projekt ,,Kultura bez granic Rzeszów - Jasło – Vranow nad Topľou realizowany w Vranowie. Partnerem projektu, ze strony Jaśła był Jasielski Dom Kultury. Również w ubiegłym roku, w ramach prezentacji miast partnerskich i zaprzyjaźnionych, na VIII Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle wystąpił zespół folklorystyczny z Vranowa.

Vranow nad Topľou jest kolejnym z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych, z którymi Jasło współpracuje.

IS DPP 10528

Bezpośrednio po podpisaniu porozumienia w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbył się koncert zespołu „Beatles Acoustic” z Vranova - relacja

 

 

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # Krystian 2014-01-26 08:48
Miejmy nadzieję, ze ta współpraca, ,,partnerstwo" przyniesie efekty nie tylko dla samorządowców ale i mieszkańców miasta Jasła. Bo chyba o to w tym wszystkim chodzi
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Seba 2014-01-26 09:27
Praktyka i tak pokaże coś innego. Jasło zazwyczaj najgorzej wypada w takich sprawach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # donmatik 2014-01-26 19:11
Cytuję Seba:
Praktyka i tak pokaże coś innego. Jasło zazwyczaj najgorzej wypada w takich sprawach.

Oj Seba zbyt krótko żyjesz na tym świecie. Najlepiej to jest krytykować i być takim pesymistą. Gdyby rzeczywiście nic nie robili to wtedy byłbyś zadowolony? Może przynajmniej przed wyborami się starają
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin